Новини
рекомендації по догляду за шторами

Догляд за шторами: скарбничка «золотих» порад

Стильні штори є яскравим елементом сучасного інтер’єру, за допомогою якого створюється атмосфера затишку та краси. Але неправильний догляд за шторами  може призвести до передчасного зношення матеріалу, його деформації або втрати кольору. Саме тому так важливо притримуватись нескладних правил, виконання яких допоможе уникнути небажаних наслідків. Досвідчені господині радять звернути увагу на наступне:

 

  • Правильний вибір тканини

Рекомендується врахувати функціональне призначення конкретного приміщення та особливості використання. Краще купити штори у дитячу кімнату чи на кухню з огляду на необхідність частого прання. Це може бути хлопок, органза, вуаль,  гіпюр або ж інша легка натуральна тканина, яка не деформується. Для вітальні вдалим варіантом стануть ефектні важкі портьєри (оксамит, жаккард, тафта, дамаст, габардин), що вдало поєднуються з невагомим тюлем. Для сонячної кімнати добирають тканини, стійкі до вигорання – льон, бавовну та т.п.

 

  • Особливості прання

Рекомендується обрати режим «делікатне прання», з температурою від +30С до +40С. Потрібно приділити підвищену увагу видаленню залишків прального порошку, оскільки це може спровокувати вигорання тканини при контакті з сонячними променями. Невірно обраний режим прання може призвести до усадки тканини до 10 см, а тканини зі штучного шовку втрачають характерну прозорість та блиск.  Полоскання випраних речей відбувається у холодній воді, з декількома циклами для товстих тканин. Штори з віскози не віджимають машинним способом, тканину розвішують мокрою для стікання води. Перед пранням штори-плісе замочують на півгодини у прохолодній воді, це дозволить уникнути їх усадки.

 

  • Суха очистка – вдала альтернатива

Сьогодні швидко та вигідно замовити хімчистку штор як в спеціальних компаніях, так і з викликом клінінг-спеціалістів додому. Найбільш розповсюдженими технологіями очистки є обробка тканини парогенератором або вуглеводнем. Самостійно почистити штори можна за допомогою пилососу та відповідної насадки (для м’яких меблів та портьєр). При її відсутності будь-яку іншу насадку для пилососу зверху обмотують марлею. Зазвичай хімічне очищення застосовується до фіранок з шифону, шовкової парчі та сатину, органзи. Рулонні штори очищують сухим методом, оскільки їх поверхня покрита спеціальною речовиною від пилу.

 

  • Прасування штор

У переважній більшості прасування відбувається на режимі «для делікатних тканин». Рельєфні тканини прасують без пари, а шовкові портьєри не сушать на відкритому сонці. Слід врахувати, що органза та шифон деформуються при вологому прасуванні. У сучасних господинь досить популярні різноманітні відпарювачі, який поєднують функції «вологого» прасування та дезінфекції. Суттєвою перевагою відпарувачів є можливість роботи без необхідності знімання штори з багету.

 

Сучасні виробники пропонують вражаюче різноманіття штор, з якого кожен покупець може обрати гідний варіант. Завітавши до салону-магазину штор «Ламбрекен», ви будете приємно здивовані різноманіттям асортименту та доступними цінами. При умові дбайливого ставлення до ефектної обновки, ваші штори будуть радувати око дуже тривалий час.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!